בדיקת תיק ביטוח

בדיקת תיק ביטוח

לכל אחד מאתנו יש ביטוחים שונים שאנו משלמים עליהם מידי חודש וחודש. הביטוחים הללו אמורים לתת לנו רשת בטחון, אמורים להרגיע אותנו עם הידיעה שביום סגריר יהיה לנו או לילדים שלנו ממה לחיות, ואמורים לדאוג שנחיה ברמת חיים סבירה במקרים בהם אנו לא יכולים להמשיך בשגרת החיים ולא יכולים לפרנס את עצמינו והקרובים לנו כבעבר. הבעיה היא שיש ביטוחים שונים ופוליסות רבות, שבחלקן יש כיסויים כפולים ואנו משלמים עליהם פעמיים. יש גם שינויים במהלך השנים כמו תוחלת חיים ארוכה יותר שמאפשרת ביטוח זול יותר ואנו לא נחשפים אליהם ולא יודעים שאנחנו יכולים לשלם פחות ולקבל אותו הדבר אם לא יותר. עוד דבר חשוב שצריך לדעת, לא תמיד הביטוחים הללו מספיקים לנו, לא תמיד יש לנו את הכיסויים בהתאם למצבינו המשפחתי או הרפואי ואנחנו צריכים לדאוג שכן יהיה. בדיקת תיק ביטוח בצורה מקצועית תבהיר לנו אילו כיסויים יש לנו ואילו אין, מה אנחנו באמת צריכים ואיך אנחנו יכולים להוזיל את הביטוחים שלנו.

ביטוח בריאות

כולנו משלמים מס בריאות עבור "סל בריאות ממלכתי", זהו חוק ואנחנו לא יכולים לבחור אם אנו רוצים את זה או שלא. כל אחד מאתנו גם אמור להיות רשום בקופת חולים וכל אחד מאתנו מקבל כיסויים בסיסיים על בעיות רפואיות שונות. אך הביטוח הבסיסי שקופת החולים נותנת לא יספק לנו את המענה אותו אנו צריכים במידה ונצטרך טיפול דחוף או שנרצה לבחור מנתח ספציפי וכדומה. בדיוק בשביל זה יש את הביטוחים הפרטיים שמהווים השלמה לאותו ביטוח בסיסי. הנה כמה מהמרכיבים של הביטוחים הללו:

  • ביטוח השתלות – בסל הבריאות הבסיסי שהמדינה נותנת אין ביטוח השתלות מתקדם. במידה ויש צורך להשתלת איבר כלשהוא נכנסים לתור והתור הוא ארוך ארוך... הפתרון בדרך כלל נמצא בחו"ל אם בגלל שיש טיפולים והשתלות שאפשר לעשות רק שם ואם בגלל שזמני ההמתנה קצרים יותר. ביטוח השתלות פרטי אמור לכסות את כל או רוב הטיפול, ההשתלה, השהייה בחו"ל וכל ההוצאות הנלוות מה שיכול להגיע לעשרות ואף למאות אלפי שקלים, מה שלא כל אחד יכול לשלם.
  • הזכות לבחור מנתח – עוד מרכיב שיש בדרך כלל בביטוחים הפרטיים שאין בביטוחים הבסיסיים של קופות החולים. יש לא מעט מקרים בהם המטופלים מעדיפים לבחור בעצמם את המנתח שלהם אך הם לא יכולים לעשות את זה כי אין להם כיסוי ביטוחי. כשיש ביטוח פרטי ויש את הכיסוי הזה, הכול הרבה יותר פשוט ומהיר.
  • תרופות שאינן בסל התרופות – מידי שנה מתכנסת וועדת הבריאות ומחליטה אילו תרופות יהיו בסל ואילו לא. במילים אחרות, אם חלילה חליתם ואתם צריכים תרופה והיא בסל הבריאות, תקבלו אותה במחיר שתוכלו לעמוד בו ואם לא, אתם בבעיה. תרופות שאינן בסל הבריאות עלולות לעלות אלפי ועשרות אלפי שקלים בחודש, מה שהאדם הממוצע לא יוכל לעמוד בו. גם כאן, ביטוח פרטי יכול לכלול תרופות שאינן בסל הבריאות ולהציל את המצב.

ביטוח משלים של קופת החולים וביטוח פרטי

אם בעבר היה רק הביטוח הבסיסי שהמדינה מחויבת לתת באמצעות קופות החולים, בשנים האחרונות לקופות החולים יש גם ביטוחים משלימים שהן מציעות לחברים בקופה. יש מרכיבים של תרופות שאינן בסל הבריאות ויש מרכיבים של בחירת מנתח, יש מרכיבים של ייעוץ רפואי ויש מרכיבים של השתלות, ואם יש לכם ביטוח בחברה פרטית וגם ביטוח משלים בקופת החולים, יכול להיות שיש התנגשות בין שתי הפוליסות. התנגשות היא במילים אחרות – אותם מרכיבים מה שיוצר תשלום כפול הן לקופת החולים והן לחברת הביטוח. אז למה לשלם כפול? למה לא לבטל אחד מהם ולשלם חצי?

מה עושים בבדיקת תיק ביטוחים?

פשוט מאוד. בודקים. איש מקצוע מהתחום, יועץ ביטוח מתחיל את העבודה שלו עם איסוף של כל החומר הרלוונטי. הוא מאתר את הפוליסות השונות הן בקופת החולים, הן במקום העבודה אם יש והן באופן פרטי ומתחיל לעבור עליהן. הוא בוחן קודם כל את הצרכים של הלקוח ואת זה הוא עושה בשיחה אישית עימו, מבין מהו מצבו המשפחתי ומהו מצבו הרפואי ובהתאם לכך ממשיך לפעול לטובתו. הוא בוחן האם יש כפילויות בין פוליסות שונות ומה כל פוליסה מכסה, מוודא שלא משלמים פעמיים על הכפילויות ומוודא שהכיסויים תואמים לצרכים. יש היום כיסויים חדשים בשוק הביטוח וגם אותם הוא בוחן, בוחן האם חלק מהם יכולים להתאים ללקוח שלו. הוא בודק מהן עלויות הניהול של הפוליסות הללו בחברות הביטוח ואם צריך הוא מתנהל מול חברת הביטוח על מנת להוזיל את עלויות הניהול, מכיוון שרוב חברות הביטוח לא מספרות ללקוחות שלהם שהן לוקחות מהם את דמי הניהול הגבוהים ביותר. בסופו של דבר לבדיקה כזו יש תוצאה אחת והיא הוזלה, אבל לא רק הוזלה אלא גם עמידה בצרכים של הלקוח וזה בדיוק מה שהוא צריך. לקבל בהתאם לצרכיו ולשלם פחות.

לתיק הביטוח מתייחסים ברצינות!

לצערנו, יש לא מעט אנשים שלא מתייחסים לתיק הביטוח שלהם ברצינות. הם לא יודעים מה יש בו ומה אין בו וה"יהיה בסדר" הישראלי הידוע הוא חלק מהם. הבעיה היא שהם משלמים הרבה יותר ממה שהם צריכים לשלם והבעיה הגדולה יותר, שבמקרים מסוימים ברגע שהם צריכים להפעיל את הביטוח הם מגלים שאין להם כיסויים שהם חשבו שיש להם. רק יועץ ביטוח, איש מקצוע מהתחום יוכל לעשות בדיקה מקיפה ואיכותית. רק מי שצבר ניסיון ועושה את זה יום יום מכיר את החברות השונות ויודע איך להשיג את הפוליסות הטובות ביותר עבור הלקוח שלו.

מתעניינים בתכנון פרישהביטוח בריאות וסיעודחסכון פנסיוניביטוח חיים ואובדן כושר עבודהשירותים פיננסיים - ניהול הון פנוי?

לשאלות נוספות, השאר פרטים או התקשר אלינו למספר 072-3939333

יניב לוי, 
מתכנן פרישה ופיננסי CFP
מנהל מחלקת חיים וחיסכון ארוך טווח
מנהל מחלקת חיים וחיסכון ארוך טווח

יצירת קשר

שם מלא

מספר טלפון

דוא"ל

הודעה

שלח